Labdien! Jautājums par BOLT, TUUL, RIDE u. tml. braucamrīku haotisku novietošanu. Regulāri tie ir nomesti pie ēkas ieejas durvīm un vārtiem, kas apgrūtina ieeju mājā un automašīnu iebraukšanu pagalmā. Sūdzības operatoriem ar lūgumiem atzīmēt uz kartes liegumu atstāt rīkus pie mūsu ēkas fasādes ir uzrakstītas, no viena saņemta atbilde, ka atzīmes ir izdarītas, no otra – ka sazināsies, bet nesazinājās, no trešā – klusums. Kā var risināt situāciju? Vēlamies dzīvot sakārtotā vidē, nevis bardakā, kad, izejot no mājas, nezini kur spert pirmo soli uz trotuāra. Paldies par atbildi!
Ministru kabineta noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 117. punkts cita starpā noteic, ka uz ietves atļauts stāvēt velosipēdiem un elektroskrejriteņiem tikai tad, ja tas netraucē gājēju pārvietošanos. Savukārt saskaņā ar minēto noteikumu 122.2. apakšpunktu, ja ar ceļa zīmēm vai ceļa apzīmējumiem nav noteikts citādi, stāvēt aizliegts arī jebkurā citā vietā, kur stāvošs transportlīdzeklis var neļaut braukt (iebraukt vai izbraukt) citiem transportlīdzekļiem vai traucē gājēju pārvietošanos.
Ievērojot minēto, nevienu transportlīdzekli nedrīkst novietot stāvēšanai vietās, kur tas objektīvi traucē gājēju vai citu transportlīdzekļu pārvietošanos.
Kā norādīts situācijas aprakstā, ja novietotie transportlīdzekļi apgrūtina gājēju vai citu transportlīdzekļu pārvietošanos, par šāda veida pārkāpumiem ir iespējams ziņot policijai. Šādi ziņojumi un attiecīgi policijas lēmumi par administratīvā soda piemērošanu var motivēt konkrētos koplietošanas transportlīdzekļu pakalpojumu sniedzējus veikt nepieciešamos uzlabojumus, nosakot aizliegumu nomas transportlīdzekļus novietot tuvu attiecīgās ēkas ieejai un vārtiem.
Vienlaikus Rīgas administratīvajā teritorijā iespējams arī cits alternatīvs minētās situācijas risinājums. Proti, atbilstoši Rīgas domes 2024. gada 27. marta saistošo noteikumu Nr. RD-24-261-sn “Koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas saistošie noteikumi” 3. punktam koplietošanas transportlīdzekļu ātruma ierobežojuma un novietošanas aizlieguma zonu Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā izvērtēšanu un apstiprināšanu veic Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments.
Apkopojot iepriekš minēto, pastāv iespēja ar motivētu lūgumu vērsties Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamentā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!