E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 34716
Lasīšanai: 2 minūtes
2
2

Darbnespējas lapa A objektīvi var tikt attiecināta uz vienu no divām darbavietām

J
jautā:
04. decembrī, 2024
Mārīte

Labdien! Vēlos konsultēties par darbnespējas lapu A. Strādāju divās darbavietās (valsts iestādē). Patlaban man ir veselības problēmas, kuru dēļ nevaru pildīt tiešos darba pienākumus blakus darbavietā (NMPD). Pamatdarbā esmu spējīga veikt darba pienākumus. Vai juridiski drīkstu strādāt savā pamatdarbā, jo atbilstoši veselības stāvoklim varu pildīt darba pienākumus? Vai darba devējs pamatdarbā ir tiesīgs neņemt vērā izsniegto darbnespējas lapu A, ja veicu darba pienākumus? Paldies!

A
atbild:
11. decembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja ārsts darbiniekam saslimšanas gadījumā ir izsniedzis darbnespējas lapu, tā ir reģistrēta VID EDS sistēmā un to redz visas darbavietas, kurās darbiniekam ir darba attiecības, un tā ir saistoša izpildei. 

Situācija, ka darbnespēja ir attiecināma uz vienu no darbavietām un tajā noteiktajiem darba pienākumiem, bet nav attiecināma uz citu darbavietu un tajā noteiktajiem darba pienākumiem, objektīvi ir iespējama. Jūs drīkstat strādāt tajā darbavietā, kurā atbilstoši veselības stāvoklim tas ir iespējams.  

Papildus norādāms: gadījumā, ja ārsts izsniegs darbnespējas lapu B un jūs turpināsiet veikt darba pienākumus vienā no darbavietām, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jums neizmaksās slimības pabalstu, pamatojoties uz likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 11. pantu. Tas noteic, ka slimības pabalstu piešķir, ja persona neierodas darbā un tādējādi zaudē algotā darbā gūstamos ienākumus. Savukārt likuma 18. pants nosaka gadījumus, kad slimības pabalstu nepiešķir, proti, ja persona darbnespējas laikā gūst ienākumus kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais. Tātad, ja strādājat divās darbavietās un ja darbnespējas laikā pie kāda no darba devējiem turpināt strādāt, VSAA slimības pabalstu par attiecīgo periodu nepiešķirs. 

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 67 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas