E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 34547
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Vai civilsieva var piedalīties civilvīra mantas izsolē

J
jautā:
16. novembrī, 2024
Julija

Sveiki! Manam civilvīram ir hipotēka, kas maksāšanas problēmu dēļ tika nodota tiesai, un īpašums tiks pārdots izsolē. Vai pastāv iespēja, ka es īpašumu (tas ir, hipotēku ar viņa esošo saistību apmēru) varu nopirkt, ja viņš tam piekrīt? 

A
atbild:
27. novembrī, 2024

Ja nekustamais īpašums tiek pārdots izsolē, jūs varat piedalīties tajā un gadījumā, ja nosolīsiet augstāko cenu, varēsiet kļūt par nekustamā īpašuma īpašnieci.  

Personu loks, kuras nevar piedalīties izsolē, ir noteikts Civilprocesa likuma (CPL) 607. panta trešajā daļā. Proti, izsolē nav tiesību piedalīties parādniekam, viņa aizbildnim vai aizgādnim, personai, kas veikusi šā likuma 604. pantā minēto novērtēšanu, kā arī tiesu izpildītājam, kas rīko izsoli. Par citos normatīvajos aktos noteikto ierobežojumu ievērošanu attiecībā uz nekustamo īpašumu iegādi ir atbildīgi izsoles dalībnieki. 

Vienlaikus jānorāda, ka nekustamo īpašumu izsoles kārtībā varēsiet iegūt bez apgrūtinājumiem, t. i., uz nekustamo īpašumu nostiprinātie apgrūtinājumi par labu kreditoriem (t. sk. hipotēkas) tiek dzēsti. To nosaka CPL 613. panta piektā daļa, kas paredz: apmierinot pieteikumu par izsoles akta apstiprināšanu, tiesa neatkarīgi no kreditora piekrišanas pieņem lēmumu par visu zemesgrāmatā uz šo īpašumu ierakstīto parādu saistību dzēšanu, par kurām ieguvējs nav tieši paziņojis, ka uzņemas tās uz sevi. 

Izsolē iegūtie naudas līdzekļi tiks novirzīti parādnieka saistību dzēšanai. 

Tāpat jāpiebilst, ka parādnieka nekustamā īpašuma pārdošana izsolē ir piespiedu līdzeklis, kuru izvēlas kreditors, tādēļ par citām iespējām, kā iegūt konkrēto nekustamo īpašumu un/vai pārņemt parādnieka saistības, varat mēģināt vienoties ar kreditoru. Neskaidrību gadījumā ieteicams konsultēties ar juristu vai zvērinātu advokātu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 55 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas