Kur var (vēlams neklātienē) apgūt speciālā pedagoga profesiju? Vai to var apgūt bez pedagoga profesijas?
Ministru kabineta noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 9. punktā noteikts, ka par speciālo pedagogu ir tiesīga strādāt persona, kura ieguvusi augstāko pedagoģisko izglītību un speciālā pedagoga vai speciālās izglītības skolotāja kvalifikāciju vai apgūst vai ir apguvusi šo noteikumu 21.3. apakšpunktā minēto profesionālās kompetences pilnveides programmu speciālajā pedagoģijā, vai studiju programmas ietvaros ir apguvusi ar speciālo pedagoģiju saistītu studiju programmas daļu vismaz sešu kredītpunktu vai vismaz 160 stundu apjomā.
Profesionālā bakalaura studiju programmu “Speciālā izglītība” var apgūt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā pilna vai nepilna laika studijās klātienē vai neklātienē. Studiju programmas absolventi ir tiesīgi strādāt ar personām, kurām ir attīstības traucējumi, izglītības iestādēs, sociālās aprūpes iestādēs vai sertificētā privātpraksē. Šajā programmā tiek iegūta speciālās izglītības skolotāja profesionālā specializācija un viena no papildspecializācijām: darbam ar izglītojamiem, kuriem ir garīgās attīstības traucējumi, vai darbam ar izglītojamiem, kuriem ir redzes traucējumi, vai darbam ar izglītojamiem, kuriem ir dzirdes traucējumi, vai darbam ar izglītojamiem, kuriem ir mācīšanās traucējumi (jaukti attīstības traucējumi), vai darbam ar izglītojamiem, kuriem ir valodas un runas traucējumi, vai darbam zīmju valodā.
Vairākas izglītības iestādes piedāvā pedagogu profesionālās meistarības pilnveides programmas. Ar aktuālo piedāvājumu varat iepazīties šeit.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!