Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: E-vide

Vai ir paredzēts sods par e-adreses nereģistrēšanu vai nelietošanu

J
jautā:
10. oktobrī, 2024
Didzis

Labdien! No 2023. gada 1. janvāra komersantiem (juridiskām personām) un citiem tiesību subjektiem, kas reģistrēti Uzņēmumu reģistrā (biedrības, nodibinājumi, arodbiedrības, politiskās partijas, reliģiskās organizācijas u. c.), obligāta prasība ir lietot oficiālo elektronisko adresi (e-adresi) saziņā ar valsts iestādēm Latvijā. Kādi ir piespiedu līdzekļi vai sods par to, ka tiesību subjekts, kas reģistrēts Uzņēmumu reģistrā (piemēram, biedrība), nav reģistrējis un līdz ar to nelieto e-adresi?

A
atbild:
Šodien
Sandis Zellis
jurists

Nedz Oficiālās elektroniskās adreses likums, nedz kāds cits likums neparedz sodu par oficiālās e-adreses nereģistrēšanu vai tās nelietošanu. Tomēr jāsaprot, ka komersantiem un citiem tiesību subjektiem, kuri reģistrēti Uzņēmumu reģistrā, bet kuriem nav šīs adreses, var rasties dažādi apgrūtinājumi saņemt valsts pārvaldes pakalpojumus. Turklāt vēršama uzmanība uz to, ka oficiālās e-adreses izmantošanai ir daudz ieguvumu.