Dzīvoju Jelgavā. Manam bērnam jau ir 1 gads un 6 mēneši. Man jāatgriežas darbā. Tā kā bērns dzimis gada beigās, nekādu cerību tikt valsts bērnudārzā nav. Protams, privātie dārziņi Rīgā maksā vairāk nekā Jelgavā, taču arī Jelgavā tie ir pietiekami dārgi, ņemot vērā algu līmeni. Latvijā, zinu, ir pašvaldības, kurās nav rindu uz valsts bērnudārziem.
Jelgavā šī situācija ir ļoti saspringta. Kāpēc nav paredzēts it nekāds kompensācijas mehānisms vecākiem, kuriem ir jāmaksā apmēram 1000 lati gadā par privāto bērnudārzu? Kāpēc vieniem bērniem ir privilēģija maksāt salīdzinoši mazu summu par valsts bērnudārziem, bet citi savukārt tiek diskriminēti un bērnudārzā netiek līdz pat skolas gaitu uzsākšanai?
Jelgavas pilsētā visi obligātā izglītības vecuma bērni ir nodrošināti ar vietām pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās. Šobrīd saspringtāka situācija izveidojusies ar vietu nodrošināšanu pirmsskolas izglītības iestādēs bērniem no 1,5 līdz 3 gadu vecumam.
Lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības pieejamību, pašvaldība 2010. gada vasarā uzsāks rekonstruēt pirmsskolas izglītības iestādi P.Brieža ielā 23a, kur tiks nodrošinātas 256 vietas jaunākā izglītības vecuma bērniem. Plānots, ka PII nodos ekspluatācijā 2010. gada decembrī. Pašreiz notiek iepirkuma procedūra rekonstrukcijas darbiem.
Kompensācijas mehānisms ģimenei ir pašvaldības līdzfinansējums bērna izglītošanai privātā pirmsskolas izglītības iestādē. Pašvaldība līdzfinansē katra bērna izglītošanu privātā izglītības iestādē: 5-6 gadus veciem bērniem – Ls 44 mēnesī, bērniem līdz šim obligātās izglītības vecumam - Ls 53 mēnesī. Tāpat pašvaldība finansē pedagoga darba samaksu obligātās izglītības pirmsskolas programmās. Vietu skaits privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs ir pietiekams.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!