Lasīšanai: 1 minūte

Nekustamā īpašuma pārdošana lētāk par tā kadastrālo vērtību

J
jautā:
19. septembrī, 2024
Jānis Fedorovs

Vai es drīkstu pārdot savu nekustamo īpašumu lētāk par tā kadastrālo vērtību?

A
atbild:
23. septembrī, 2024

Pārdot īpašumu par zemāku cenu, nekā ir aprēķināta tā kadastra vērtība, nav aizliegts.

Ja pirkuma maksa būs mazāka nekā īpašuma kadastrālā vērtība, aprēķinot valsts nodevu, tiks ņemta vērā kadastrālā vērtība atbilstoši Ministru kabineta 2009. gada 27. oktobra noteikumu Nr. 1250  “Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā” 8. punktā noteiktajam.