Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Iesniegums par naudas soda samaksas atlikšanu vai sadalīšanu daļās

J
jautā:
06. septembrī, 2024
Arkadijs

Kā uzrakstīt iesniegumu par naudas soda atlikšanu vai sadalīšanu daļās?

A
atbild:
17. septembrī, 2024
Sandis Zellis
jurists

Iesniegums par naudas soda atlikšanu vai sadalīšanu daļās jāiesniedz iestādei, kas uzlikusi administratīvo sodu. Svarīgi, ka tas jāizdara brīvprātīgas izpildes termiņa laikā (Administratīvās atbildības likuma 266. panta trešā daļa). Iesniegumā brīvā formā norāda visi apstākļi, kas personas ieskatā patiesi liedz naudas sodu apmaksāt attiecīgajā termiņā. Piemēram, maznodrošinātas vai trūcīgas personas statuss, mazi ienākumi. Pielikumā jāpievieno dokumenti, kas apliecina iesniegumā norādītos apstākļus.