Kā saņemt zemesgrāmatas apliecību

J
jautā:
25. jūlijā, 2024
Laimdota

Labdien! Sakiet, lūdzu, kā es sev piederošajam nekustamajam īpašumam Rīgā varētu saņemt zemesgrāmatas apliecību? Man nav elektroniskā paraksta.

A
atbild:
25. jūlijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Lai saņemtu zemesgrāmatu apliecību, tiesā iesniedzams rakstveida iesniegums. Tas jānosūta pa pastu vai arī iesniegumu var atstāt tiesas (Ieriķu ielā 5, Rīgā) pastkastītē, kas atrodas ēkas B ieejā. Iesniegumam jāpievieno kancelejas nodevu apliecinošs maksājums 8 eiro apmērā.

Veicot zemesgrāmatu kancelejas samaksu par darījumiem zemesgrāmatā, kvītīs jānorāda:

  • nekustamā īpašuma kadastra numurs;
  • nodalījuma numurs;
  • nostiprinājuma lūdzēja vārds, uzvārds/nosaukums;
  • nostiprinājuma lūdzēja personas kods/reģistrācijas numurs, ja nav zināms, tad nekustamā īpašuma adrese.

Zemesgrāmatu kancelejas nodevas:

reģistrācijas numurs: 90001672316;

saņēmēja iestāde: Tiesu administrācija, BIC kods: TRELLV22;

iemaksas mērķis: personas kods vai reģistrācijas numurs, kadastra vai zemesgrāmatas nodalījuma numurs;

konta numurs: LV54TREL819045814700B (kancelejas nodeva par zemesgrāmatas veiktajām darbībām).

Vairāk informācijas pieejams šeit.