Lasīšanai: 1 minūte

Kā notiek ārvalstīs iegūtās izglītības atzīšana

J
jautā:
19. jūlijā, 2024
Dina

Man ir Īrijā iegūta izglītība. Kurā iestādē man būtu jāiesniedz šie dokumenti, lai varētu pielīdzināt akreditācijas līmeni Latvijas izglītības sistēmai? Jau iepriekš paldies. Gaidu jūsu atbildi.

A
atbild:
06. augustā, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ārvalstīs izsniegto izglītības dokumentu atzīšanu Latvijā reglamentē Izglītības likuma 11.1 pants. Akadēmisko grādu, vidējās un augstākās izglītības dokumentu ekspertīzi veic un izziņu par to izsniedz Akadēmiskās informācijas centrs. Detalizētu informāciju skatīt šeit. Pēc iesniegto dokumentu ekspertīzes arī tiek noteikts, kādam Latvijā izsniedzamam izglītības dokumentam vai Latvijā piešķiramam akadēmiskajam grādam atbilst vai ir pielīdzināms ārvalstī izsniegtais izglītības dokuments vai piešķirtais akadēmiskais grāds.