Lasīšanai: 1 minūte

Kur saņemt izziņu par vārda un uzvārda atbilstību latviešu valodas normām

J
jautā:
18. jūlijā, 2024
Jeļena

Sveiki! Kur var saņemt oficiālu izziņu, ka vārds un uzvārds pasē ir ierakstīts atbilstoši latviešu valodas gramatikas noteikumiem? Paldies!

A
atbild:
02. augustā, 2024

Oficiālu izziņu par to, vai personas vārds un uzvārds ir rakstīts atbilstoši latviešu valodas normām, var saņemt Latviešu valodas aģentūrā.

Latviešu valodas aģentūras uzdevumos ietilpst konsultāciju sniegšana par latviešu valodas pareizrakstību, gramatiku, leksiku, valodas stilu, personvārdu pareizrakstību, identifikāciju, citvalodu personvārdu atveidi.