TĒMA: Tieslietas

Ja nav izņemta mantojuma apliecība, mantojuma tiesības netiek zaudētas

J
jautā:
08. jūlijā, 2024
Raimonda

2006. gadā nomira mamma. Mēs esam 5 bērni un pieteicāmies mantojumam. Mantojuma apliecību izņēma tikai trīs bērni. Katram no trijiem bērniem, kuri nokārtoja mantojuma lietu līdz galam, zemesgrāmatā ir reģistrēta 1/5 mantojamā īpašuma. Vai atlikušie divi bērni vēl var pretendēt uz mantojumu (2024. gadā, 18 gadus pēc mantojuma izsludināšanas)? Kā jārīkojas, ja tomēr tiek pasludināts noilgums un īpašums jāpārdala trijās domājamajās daļās?

A
atbild:
05. augustā, 2024
Latvijas notārs
Arita Rateniece, zvērināta notāre

No jautājumā ietvertās informācijas saprotams, ka uz mantojumu pie zvērināta notāra ir pieteikušies visi pieci mantojuma atstājējas bērni, no kuriem trīs ir saņēmuši savu mantojuma apliecību par apstiprināšanu mantojuma tiesībās, bet pārējie divi mantojuma apliecību vēl nav saņēmuši.

Ja gribu par mantojuma pieņemšanu ir izteikuši visi pieci mantinieki, tad tas, ka kāds nav saņēmis mantojuma apliecību par savu mantojuma daļu, neietekmē viņa tiesības mantot. Šīs tiesības netiek zaudētas, ja nav izņemta mantojuma apliecība.