Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Tiesas lēmums par DNS ekspertīzi pildāms obligāti

J
jautā:
23. maijā, 2024
Sand

Sveiki! Kā rīkoties, ja bāriņtiesā ir iesniegta prasība pret vecāku par aizgādības tiesību pārtraukšanu pēc privātas prasības par DNS testu? Ir pamatotas aizdomas un jauni pierādījumi par iespējamu citu bioloģisko tēvu. Kā var piespiest vecāku veikt DNS testu?

A
atbild:
20. jūnijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Agne Upīte, zvērināta advokāte

Zvērināta advokāte Agne Upīte norāda, ka likums nosaka virkni pamatu aizgādības tiesību pārtraukšanai, bet bioloģiskās saiknes neesamība nav starp attiecīgajiem iemesliem.

Ja vecāks vēlas labot ierakstu bērna dzimšanas reģistrā, jāvēršas tiesā, lūdzot apstrīdēt paternitātes pieņēmumu vai noteikt paternitāti.

Tiesa var lemt noteikt DNS ekspertīzi (tiesu bioloģisko DNS ekspertīzi). Šāds tiesas lēmums pildāms obligāti.