Lasīšanai: 1 minūte

Eiropas Savienībā noteikts auto vadīšanas tiesību aizliegums attiecas arī uz Latvijas teritoriju

J
jautā:
21. maijā, 2024
Tija

Ja piemēro aizliegumu vadīt automašīnu Vācijā, vai minēto liegumu var piemērot arī Latvijā?

A
atbild:
28. maijā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Eiropas Savienībā piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums automātiski ir piemērojams arī Latvijā. Proti, Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2006/126/EK par vadītāju apliecībām 11. panta 4. punkts noteic, ka dalībvalsts atsakās atzīt jebkuras vadītāja apliecības derīgumu, ko izdevusi kāda cita dalībvalsts personai, kuras vadītāja apliecība izdevējas valsts teritorijā ir ierobežota, atņemta uz laiku vai atņemta pavisam.

Ievērojot minēto, transportlīdzekļu vadīšana Vācijā noteikta lieguma laikā ir aizliegta arī Latvijā.