Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Līdz cik gadu vecumam vecāks var doties bērnam līdzi ārsta kabinetā

J
jautā:
10. maijā, 2024
Inkognito

Labdien! Līdz kādam vecumam vecākam ir tiesības uzturēties kopā ar savu bērnu zobārsta kabinetā? Bērnam ir 11 gadi, mans lūgums būt blakus bērnam kabinetā tika noraidīts.

A
atbild:
10. jūnijā, 2024
Veselības inspekcija
Inese Vēvere, Veselības aprūpes departamenta vecākā referente
Santa Galiņa
LV portāls

Pacientu tiesību likumā ir noteikts, ka pacientam, tostarp bērnam, ir tiesības uz tuvinieku atbalstu ārstniecības procesā. Pacientam ir tiesības uz tuvinieku klātbūtni, ciktāl tas neietekmē ārstniecības procesu.

Veselības inspekcijas (VI) Veselības aprūpes departamenta vecākā referente Inese Vēvere norāda: veicot ārstniecību bērnam, gadījumos, kad tas iespējams, būtu jāņem vērā, vai bērns vēlas vecāku klātbūtni. Taču, ja ārstniecības persona saskata risku veiksmīgai ārstniecības procesa norisei, tad viņa var lūgt vecāku atstāt kabinetu, kurā notiek bērna ārstniecība.

VI aicina gan bērnu vecākus, gan ārstniecības personas primāri darboties bērnu interesēs.