Paaugstināts kopšanas pabalsts, ja invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības

J
jautā:
07. maijā, 2024
Juris

Sveiki! Vai īpašas kopšanas pabalstu 313 eiro apmērā var iegūt tikai bērni ar invaliditāti no bērnības? Vai ir iespējams, ka arī cilvēki, kuri kļuvuši invalīdi jau gados un saņem 213 eiro, var iegūt minēto pabalstu? Kā jārīkojas?

A
atbild:
13. maijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērna ar invaliditāti kopšanas pabalstu (313,43 eiro mēnesī) izmaksā personai, kas kopj bērnu, kuram Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija ir noteikusi invaliditāti un izsniegusi atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību smagu fizisku un funkcionālu traucējumu dēļ.

Savukārt pabalstu personai ar invaliditāti, kurai nepieciešama kopšana, izmaksā personai, kura ir vecāka par 18 gadiem un kurai sakarā ar invaliditāti smagu funkcionālu traucējumu dēļ ir nepieciešama īpaša kopšana. Atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija.

Pabalsta apmērs:

  • personai ar invaliditāti, kurai nepieciešama kopšana,  213,43 eiro mēnesī;
  • personai ar invaliditāti, kurai nepieciešama kopšana un kuras invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības, no 2024. gada 1. janvāra  413,43 eiro mēnesī. Līdz 2023. gada 31. decembrim pabalsta apmērs bija 313,43 eiro mēnesī.

Paaugstināts pabalsts ir cilvēkam, kuram invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības.