Gāzes pistoles iegāde jāreģistrē

J
jautā:
20. novembrī, 2013
aleks beds

Vēlos iegādāties gāzes pistoli no privātpersonas. Vai man vajadzēs to reģistrēt uz sevis un kas vēl vajadzīgs?

A
atbild:
21. novembrī, 2013
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma 7.pantā gāzes pistoles (revolveri) klasificētas kā pašaizsardzībai paredzēti ieroči. Tos iegādāties drīkst personas, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu (16.panta trešā daļa).

Likuma 22.pantā noteikts: „(11) Fiziskajai personai ir tiesības Latvijā iegādāties gāzes pistoli (revolveri) ar tāda komersanta starpniecību, kurš saņēmis speciālo atļauju (licenci) attiecīgu ieroču realizēšanai, vai no citas personas, kurai reģistrēta gāzes pistole (revolveris), veicot gāzes pistoles (revolvera) pārreģistrāciju Valsts policijā vai izmantojot Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto elektronisko pakalpojumu, vai ārvalstīs normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, pēc tam to reģistrējot Valsts policijā vai izmantojot Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto elektronisko pakalpojumu.”

Savukārt šā panta 13.daļā noteikts: „Aizliegts iegādāties, nēsāt, pārvadāt, izmantot un pielietot šaujamieročus, lielas enerģijas pneimatiskos ieročus, kā arī gāzes pistoles (revolverus) alkohola ietekmē, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, kā arī narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.”

Vēl jāņem vērā, ka likuma 9.panta pirmajā daļā noteikts aizliegums iegādāties, glabāt, nēsāt, realizēt, pielietot un izmantot munīciju, kas pildīta ar kairinošas vai paralizējošas iedarbības vielām un nav paredzēta gāzes pistolēm (revolveriem).

Ar gāzes pistoles (revolvera) lietošanu jābūt uzmanīgam. Minētā likuma 30.pantā un 31.pantā ir īpaši noteikti šo aizsardzības ieroču izmantošanas nosacījumi un to pielietošanas kārtība.