TĒMA: Tieslietas

Kā rīkoties, ja lēmumā par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu ir neprecīza informācija

J
jautā:
18. martā, 2024
Andris

Sveiki! Nesen saņēmu lēmumu no Valsts policijas par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu, jo tika izsaukta policija, kaut arī pārkāpuma nebija, bet ir fiksēts nenoticis pārkāpums, kā arī nepatiesi norādīta informācija. Lēmumā minēts, ka tas nav pārsūdzams. Kā rīkoties situācijā, ja apsūdzība un lēmumā ietvertā informācija (adrese, pārkāpuma detaļas un pārkāptie likumi) ir nepatiesa?

A
atbild:
25. martā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Lēmumā par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu norāda informāciju, kas ir zināma līdz tā pieņemšanas brīdim. Lēmums nav pārsūdzams, jo pēc būtības tas nerada tiesiskas sekas, bet tikai ierosina procesu, kurā tiks noskaidroti visi nozīmīgie apstākļi un lemts par to, vai attiecīgais pārkāpums patiesi ir noticis, kur noticis, kādi normatīvie akti ir pārkāpti.

Līdz ar to šobrīd jums būtu aktīvi jāsadarbojas ar konkrētajām Valsts policijas amatpersonām, sniedzot visu jūsu rīcībā esošo informāciju par attiecīgo notikumu un vietu.