Lasīšanai: 1 minūte

KNAB tiesības kā drošības līdzekli piemērot aizliegumu tuvoties personai

J
jautā:
17. novembrī, 2013
jojo

Labdien! Sakiet lūdzu, vai valsts iestādei (KNAB) ir tiesības aizliegt satikties ar saviem radiniekiem? Es esmu valsts amatpersona, ja jā, tad kā ar Civillikumu? Paldies par atbildi.

A
atbild:
28. novembrī, 2013
Laura Platace
LV portāls

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informē, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 8.pantā ir noteikts, ka korupcijas apkarošanas jomā KNAB ir tiesības veikt izmeklēšanu un operatīvo darbību, lai atklātu Krimināllikumā paredzētos noziedzīgos nodarījumus valsts institūciju dienestā, ja tie ir saistīti ar korupciju.

Izmeklēšana notiek saskaņā ar Kriminālprocesa likumu. Gadījumā ja ir uzsākts kriminālprocess, saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 253.pantu KNAB amatpersonām ir tiesības kā drošības līdzekli piemērot aizliegumu tuvoties noteiktai personai.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 262.pantu personai, kurai ir piemērots minētais drošības līdzeklis, ir tiesības to pārsūdzēt izmeklēšanas tiesnesim.