Lasīšanai: 1 minūte

Speciālās izglītības pedagogam nepieciešamā izglītība

J
jautā:
12. janvārī, 2024
Anita

Vai pirmsskolas skolotājs ar pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību, kurš saņēmis sertifikātu par apgūto B līmeņa tālākizglītību speciālajā izglītībā (72 stundas), var strādāt par speciālo pedagogu parastajā vidusskolā? Vai arī viņam ir jāizmācās par sākumizglītības skolotāju, lai viņš varētu strādāt šajā amatā?

A
atbild:
02. februārī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 9. punktā noteikts, ka par speciālo pedagogu ir tiesīga strādāt persona, kura ieguvusi augstāko pedagoģisko izglītību un speciālā pedagoga vai speciālās izglītības skolotāja kvalifikāciju.

Tātad, lai strādātu par speciālo pedagogu, jums ir jāapgūst atbilstošā studiju programma.