TĒMA: Tieslietas

Minimālā gaisa temperatūra ieslodzījuma vietas kamerā

J
jautā:
06. decembrī, 2023
Edvīns

Vai ir likums vai noteikumi, kas nosaka, kādai gaisa temperatūrai gada aukstajā periodā ir jābūt cietuma kamerā?

A
atbild:
08. decembrī, 2023

Ministru kabineta noteikumu Nr. 800 “Izmeklēšanas cietuma iekšējās kārtības noteikumi” 69. punktā ir noteikta minimālās temperatūras amplitūda, kādai ir jābūt kamerā.

Atbilstoši minētajam punktam apcietinātos, kuri ievietoti soda izolatorā, nodrošina ar uzturu un dzeramo ūdeni. Telpās jābūt dabiskam apgaismojumam, un gaisa temperatūra nedrīkst būt zemāka par 18 °C.

Papildus informēju, ka 2022. gada 19. jūlijā Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons ir sniedzis atzinumu par apstākļiem Rīgas Centrālcietuma soda izolatoros, ar ko iespējams iepazīties šeit.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes atklātā konkursa “Tehniskā projekta “Valmieras cietuma dzīvojamā (kameru) korpusa rekonstrukcija un pastaigu laukumu izbūve” izstrāde” (iepirkuma identifikācijas numurs: IeVP 2017/79) nolikuma 2.3. punktā norādīts, ka gaisa temperatūrai dzīvojamās telpās (kamerās), dušas telpās, tualetes telpās un personāla telpās ir jābūt no 18°C līdz 22°C.