Lasīšanai: 1 minūte

Vai bezdarbniekam veidojas darba stāžs

J
jautā:
05. novembrī, 2023
Tamara

Vai darba stāžā ir ieskaitāms bezdarbnieka statusa periods?

A
atbild:
09. novembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka statuss, nesaņemot bezdarbnieka pabalstu, netiek ieskaitīts apdrošināšanas (darba) stāžā.

Par bezdarbnieka pabalsta saņēmējiem sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veic valsts, un valsts apdrošina tikai pensijai. Tādējādi bezdarbnieka pabalsta saņemšanas periods, kad iemaksas par pabalsta saņēmēju veic valsts, veido pensijas apdrošināšanas stāžu.