E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30612
Lasīšanai: 2 minūtes

Kāpēc darba devējs prasa avansā izmantota atvaļinājuma naudas atmaksu

J
jautā:
03. oktobrī, 2023
Māris

Labdien! Vai darba devējs ir tiesīgs pieprasīt atpakaļ no manis samaksu par atvaļinājumu, kuru man bija piešķīris uz priekšu, lai gan vēl nebiju nostrādājis noteikto laika posmu? Darba attiecības ar šo darba devēju esmu pārtraucis.

A
atbild:
11. oktobrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, darba devējam ir tiesības regresa kārtībā prasīt atmaksāt avansā izmantoto atvaļinājuma laiku, ja darbinieks darba attiecības ir izbeidzis un kopumā ir bijis darba attiecībās īsāku laiku, nekā izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

Darba likums vispārēji nosaka darbinieka tiesības viena darba gada laikā saņemt četru kalendāra nedēļu ilgu apmaksātu atvaļinājumu. Tātad par nostrādātiem 11 mēnešiem vienu mēnesi ir tiesības izmantot kā atvaļinājuma mēnesi, nepārsniedzot kopumā četras kalendāra nedēļas. Viens darba attiecību mēnesis dod tiesības uz 1,68 atvaļinājuma dienām.

Ja esat izmantojis Darba likuma 150. pantā noteiktās tiesības saņemt atvaļinājumu vai tā daļu avansā, bet darba attiecības ir izbeigtas, tad darba devējs, izmaksājot galīgo aprēķinu, ietur no pēdējās darba samaksas proporcionālu summu par avansā izmaksāto atvaļinājuma daļu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas