Par izpildlietu jākomunicē ar tiesu izpildītāju

J
jautā:
14. septembrī, 2023
Ainārs

Labdien! Tiesu izpildītājs ir ieturējis naudu no mana bankas konta (viņam atļautajā apmērā). Esmu izdienas pensionārs un vēlos dzēst parādsaistības, bet pensijas apmērs ir par 50 eiro zemāks nekā valstī noteiktā minimālā alga. Vēlos atrast darbu un tādējādi palielināt ienākumus, lai parādu varētu dzēst. Bet ceļa izdevumi, pusdienas u. c. nesīs vēl klāt izdevumus, tāpēc vēlos lūgt padomu, vai manā gadījumā ir iespējams vienoties ar tiesu izpildītāju, ka ieturējumi apmēram 50% apjomā tiks veikti tikai no darba algas, atstājot man pensiju un pusi algas?

A
atbild:
03. oktobrī, 2023

Ar šādu lūgumu jums ir jāvēršas pie zvērināta tiesu izpildītāja, kurš veic piedziņu. Tikai attiecīgais zvērināts tiesu izpildītājs zina visus lietas apstākļus un var pieņemt lēmumu.

Parādniekam ir gan likumīgas tiesības, gan pienākums laikā, kamēr notiek parādsaistību dzēšana, komunicēt ar tiesu izpildītāju.