E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30416
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Personas datu apstrāde pasākumu laikā

J
jautā:
10. septembrī, 2023
Viktorija

Labdien! Jautājuma temats: fotografēšana un filmēšana pasākumā. Notiek pasākums, diskotēka. Šo pasākumu apmeklē cilvēki, kas ieradušies kā kompānija vai pa pāriem, attiecīgi lielākā daļa cilvēku nav pazīstami ar citiem. Pasākuma organizators nav noteicis aizliegumu fotografēt un filmēt. Līdz ar to visi, kas piedalās pasākumā (diskotēkā), publicē savus video sociālajos medijos. Pasākuma organizators savas organizācijas lapās arī ievieto foto un video no pasākuma. Visa pasākuma laikā nevienam nebija nekādu pretenziju pret visiem filmētājiem. Pasākuma beigās viens no pasākuma dalībniekiem pienāk un sāk izteikt pretenzijas organizatoram un pasākuma dalībniekiem, ka viņu (vienu personu) visi filmējuši. Nedz telpās, nedz ārpus telpām nav nevienas zīmes par foto un video filmēšanas aizliegumu. Kas būtu jādara pasākuma organizatoram?

A
atbild:
12. septembrī, 2023

Fizisko personu datu apstrādi Latvijā reglamentē Vispārīgā datu aizsardzības regula 2016/679 un Latvijas Republikas nacionālie tiesību akti.

Jautājumā ir minēti divi atšķirīgi aspekti datu apstrādes jomā:

  1. pasākuma dalībnieki fotografē cits citu un dalās ar šiem video sociālajos medijos;
  2. pasākuma organizators veic foto/video fiksāciju un šos materiālus publicē savā tīmekļa vietnē.

Pirmajā gadījumā regulas normas nav attiecināmas uz privātpersonu datu apstrādi, kā tas noteikts regulas 18. apsvērumā un 2. panta otrā punkta c) apakšpunktā: “Šo regulu nepiemēro personas datu apstrādei, kuru veic fiziska persona tikai personiska vai mājsaimnieciska pasākuma gaitā un kura tādējādi nav saistīta ar profesionālu vai komerciālu darbību. Personiski vai mājsaimnieciski pasākumi varētu ietvert korespondenci un adrešu sarakstu turēšanu vai sociālo tīklošanos un tiešsaistes darbības, ko veic saistībā ar šādiem pasākumiem. Tomēr šo regulu piemēro pārziņiem vai apstrādātājiem, kas nodrošina personas datu apstrādes līdzekļus šādām personiska vai mājsaimnieciska rakstura darbībām.”

Savukārt regulas prasības ir tieši attiecināmas uz pasākuma organizētāju, t. i., viņam ir pienākums ievērot regulas 5. un 6. pantā noteiktos priekšnosacījumus, kā arī informēt datu subjektus par plānoto datu apstrādi pasākuma laikā, piemēram, uzstādot informatīvu zīmi “Tiek veikta foto/video novērošana” un norādot tajā regulas 13. pantā noteikto informāciju – datu apstrādes pārziņa datus, apstrādes mērķus, pamatu u. c. (vai avotu, kur ar šo informāciju var iepazīties).

Minētajā situācijā pārzinis nav ievērojis regulā noteiktos priekšnosacījumus fizisko personu datu aizsardzības jomā. Pasākuma organizatoram būtu jāsniedz datu subjektam informācija par viņa personas datu apstrādi un dati (tos nepubliskojot) nekavējoties jādzēš.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 157 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas