Akadēmiskos atvaļinājumus reglamentē augstskolas iekšējie normatīvie akti

J
jautā:
24. augustā, 2023
Vija

Labdien! Vai pilna laika bakalauratūrā budžeta vietā studējošais akadēmiskā atvaļinājuma vai vasaras laikā drīkst strādāt pilnas slodzes darbu? Vai students saglabā tiesības pēc akadēmiskā atvaļinājuma (paņemts medicīnisko indikāciju dēļ uz vienu gadu) atsākt studijas tajā pašā programmā budžeta vietā pēc akadēmiskā atvaļinājuma, kad ir slimots, tad ap vasaru strādāts pilnu slodzi?

A
atbild:
05. septembrī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Atbilstoši Augstskolu likuma 50. panta pirmās daļas 3. punktā noteiktajam studējošajam ir tiesības noteiktā kārtībā pārtraukt un atsākt studijas.

Akadēmiskais atvaļinājums ir studiju pārtraukums, kura laikā students nepiedalās studiju procesā. Ārējie normatīvie akti to nereglamentē, tostarp neparedz aizliegumu studējošajam akadēmiskā atvaļinājuma laikā strādāt.

Tā kā jūs neesat norādījusi augstskolu, kurā studējat, precīzāku atbildi nevaru sniegt, jo akadēmisko atvaļinājumu kārtību nosaka augstskolas iekšējie normatīvie akti. Iesaku iepazīties ar tiem vai konsultēties augstskolas studiju servisā.