Lasīšanai: 1 minūte

Ja ārstniecības iestāde nav izsniegusi darbnespējas lapu

J
jautā:
22. augustā, 2023
Evelīna

Sveiki! Man nācās būt slimnīcā ar meitiņu. Pašsaprotami, ka slimnīcai bija man jāatver darbnespējas lapa, bet tas diemžēl nenotika. To atklāju tikai tagad. Dienās, kad bijām slimnīcā, man pat neienāca prātā paskatīties. Slimnīcā atradāmies diezgan ilgi, aptuveni divas nedēļas. Tajā laikā, protams, darbu neapmeklēju. Vai ir iespējams kaut kādā veidā labot šo situāciju? Vai var atvērt darbnespējas lapu ar atpakaļejošu datumu?

A
atbild:
24. augustā, 2023
Veselības inspekcija
Iveta Balode, vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste

Ja personai, ārstējoties slimnīcā vai slima bērna kopšanai, ir nepieciešama darbnespējas lapa, par to ir jāinformē slimnīcas ārsts.

Ministru kabineta 2001. gada 3. aprīļa noteikumi Nr. 152 “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība” neparedz darbnespējas lapas atvēršanu ar atpakaļejošu datumu gadījumos, kad vecāki kopj slimu bērnu.

Lai situāciju risinātu, aicinām jūs sazināties ar Veselības inspekciju, zvanot uz tālruņa numuru: 20238908.