Lasīšanai: 1 minūte

Parādu piedziņa no uzņēmuma līguma izpildē iegūtiem naudas līdzekļiem

J
jautā:
04. jūlijā, 2023
RENARS

Sveicināti! Vai tiesu izpildītājs drīkst veikt piedziņu uz vienīgajiem ieņēmumiem 209 eiro apmērā? Ir noslēgts uzņēmuma līgums. Tiek noņemta visa summa. Ko darīt?

A
atbild:
21. septembrī, 2023

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 599. panta nosacījumiem tiesu izpildītājs ir tiesīgs vērst piedziņu uz naudas līdzekļiem, kas tiek maksāti saskaņā ar uzņēmuma līgumu, kā arī uz naudu, kas parādniekam pienākas no trešajām personām. Piedziņas rīkojums var tikt dots arī tām personām, kurām parādnieks ir izsniedzis aizdevumu, izīrējis nekustamo īpašumu vai sniedzis citus pakalpojumus. Pamatojoties uz tiesu izpildītāja rīkojumu, personām ir pienākums šīs summas pilnībā pārskaitīt uz tiesu izpildītāja norādīto kontu. Savukārt tiesu izpildītājs šos naudas līdzekļus tālāk novirza parādnieka parādu dzēšanai.