Lasīšanai: 1 minūte

Cik augstai jābūt loga palodzei no iekštelpas grīdas līmeņa

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. jūlijā, 2023
Māris

Vai pastāv likums, kas nosaka, cik augstai jābūt loga palodzei vai loga norobežojumam no iekštelpas grīdas līmeņa? Saskaņā ar “Būvju vispārīgo prasību būvnormatīvu” LBN 200-21 ir noteikts tikai tas, cik augstām jābūt norobežojošajām konstrukcijām vai margām, balkoniem, lodžijām, jumta terasēm un ārējo kāpņu horizontālajiem posmiem, taču saistībā ar logiem šāds jautājums netiek apskatīts.

A
atbild:
06. jūlijā, 2023

Ne Būvniecības likums, ne būvnormatīvi (tajā skaitā Būvju vispārīgo prasību būvnormatīvs LBN 200-21) nenosaka to, cik augstu no grīdas ir jābūt loga konstrukcijai, loga ailei vai palodzei.

Uz loga konstrukciju un loga ailes izvietojumu ir attiecināms LBN 200-21 54. punkts, kas noteic, ka risinājumam  kopumā ir jābūt tādam, lai tas neapdraudētu cilvēku drošību.