Lasīšanai: 1 minūte

Vai parādu piedziņu var vērst uz parādnieka bērnam piederošu nekustamo īpašumu

J
jautā:
06. jūnijā, 2023
Lita

Labdien! Mana bērna tēvam ir uzturlīdzekļu parāds par diviem citiem bērniem, viņš to nemaksā, jo visu laiku bija bez darba. Vai tiesu izpildītājs būs tiesīgs vērst piedziņu uz mana dēla īpašumu?

A
atbild:
21. septembrī, 2023

Parādu piedziņa saskaņā ar Civilprocesa likuma 570. panta pirmo daļu tiek vērsta uz parādnieka (fiziskās personas) mantu, arī uz šīs personas daļu kopīpašumā un laulāto kopmantā, kā arī likumā noteiktajos gadījumos – uz laulāto mantas kopību. Uz mantu, kuras īpašnieks ir parādnieka bērns, piedziņu, ja vien tas nav īpaši norādīts izpildu dokumentā, nevērš.