Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kriminālsoda – sabiedriskā darba - mērs

J
jautā:
11. maijā, 2023
Māris

Kāds ir maksimālais soda - sabiedriskā darba apmērs? Cik stundas?

A
atbild:
18. maijā, 2023

Atbilstoši Krimināllikuma 36.pantam sodu “sabiedriskais darbs” var piemērot personai, kura izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, gan kā pamatsodu, gan papildsodu likumā noteiktos gadījumos.

Saskaņā ar Krimināllikuma 40.panta pirmo daļu sabiedriskais darbs kā pamatsods vai papildsods ir personas piespiedu iesaistīšana tās vecumam, psiholoģiskajām īpašībām, fiziskajām spējām un attīstības līmenim piemērotos sabiedrībai nepieciešamos darbos no pamatdarba vai mācībām brīvajā laikā un bez atlīdzības.

Atbilstoši šā panta otrajai daļai sabiedriskais darbs par pamatsodu tiek noteikts uz laiku no 40 līdz 280 stundām. Sabiedrisko darbu kā papildsodu uz laiku no 40 līdz 100 stundām var piemērot personai, kura notiesāta nosacīti vai kurai noteikta probācijas uzraudzība kā pamatsods.