TĒMA: Mājoklis

Kad būs pieejams atbalsts vecu apkures iekārtu nomaiņai

J
jautā:
08. maijā, 2023
Dzintra

Kad varēs pieteikties uz atbalstu vecu un neefektīvu apkures iekārtu nomaiņai?

A
atbild:
16. maijā, 2023

Vecu un neefektīvu apkures iekārtu nomaiņu regulē Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 169 “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 2.2.3. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot dabas aizsardzību un bioloģisko daudzveidību, "zaļo" infrastruktūru, it īpaši pilsētvidē, un samazināt piesārņojumu" 2.2.3.6. pasākuma "Gaisa piesārņojumu mazinošu pasākumu īstenošana, uzlabojot mājsaimniecību siltumapgādes sistēmas" īstenošanas noteikumi”.

Pirmā uzsaukuma atlases izsludināšana, kurā varēs pieteikties dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajai siltumapgādes sistēmai, plānota 2023. gada maija beigās.

Otrajā uzsaukumā - siltumsūkņu iegāde un uzstādīšana - atlases izsludināšana paredzēta 2023. gada jūlijā.

Trešajā uzsaukumā  - koksnes biomasas apkures katla iegāde un uzstādīšana - atlases izsludināšana plānota 2023. gada septembrī.

Ceturtā uzsaukuma atlases izsludināšana paredzēta 2024. gada martā.

Piebilde: projektā plānotās iekārtas (to iegāde) ir attiecināmas no MK noteikumu spēkā stāšanās dienas, tas ir, no 2023. gada 7. aprīļa (MK noteikumu 49. punkts). Taču projektā plānotās darbības nedrīkst būt pabeigtas (parakstīts pieņemšanas-nodošanas akts par iekārtas uzstādīšanu) līdz projekta iesnieguma iesniegšanas dienai.

Vairāk par atbalstu vecu un neefektīvu apkures iekārtu nomaiņai varat lasīt šeit.