Lasīšanai: 1 minūte

Valsts valodas pārbaudījumu nenokārtojušo Krievijas pilsoņu tiesības

J
jautā:
04. maijā, 2023
Olegs

Vai valsts valodas kategoriju nesaņēmušo Krievijas pilsoņu “deportācijas” notiks organizētā veidā? Ja notiks, kā un kad?

A
atbild:
11. maijā, 2023
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Madara Puķe, sabiedrisko attiecību vadītāja
Sarmis Mikuda
LV portāls

Personai, kura vēlas turpināt uzturēties Latvijas Republikā, nezaudējot pastāvīgā iedzīvotāja statusu, līdz 2023. gada 1. septembrim jāiesniedz pieteikums un nepieciešamie dokumenti, lai iegūtu Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusu. Ja pieteikums netiks saņemts līdz 2023. gada 1. septembrim, pastāvīgās uzturēšanās atļauja zaudēs spēku no 2023. gada 2. septembra, un Latvijas Republikas teritorija būs jāatstāj līdz 2023. gada 2. decembrim. Gadījumos, ja Latvijas teritorija netiks atstāta minētajos termiņos, personai tiks izsniegts izbraukšanas rīkojums. Ja persona neizpildīs izbraukšanas rīkojumu, tiks izskatīts jautājums par piespiedu izraidīšanu. Piespiedu izraidīšanu veic Valsts robežsardze.