TĒMA: Drošība

Drošības pasākumi video ierīču lietošanā

J
jautā:
20. aprīlī, 2023
Ilze

Pilngadīgs skolēns paņēma skolotāja telefonu, atbloķēja paroli un atsūtīja savu foto. Kā rīkoties?

A
atbild:
02. maijā, 2023

Ja jautājumā minētās darbības ir vienīgais, ko attiecīgais skolēns ir veicis, tad šajās darbībās nav konstatējamas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.
Foto saņēmējam iesūtītais attēls ir jāizdzēš (ja nav cita likumīga pamata to glabāt).

Telefona īpašniekam būtu nepieciešams pārskatīt drošības prasības attiecībā uz savu viedo ierīču lietošanu un šo ierīču piekļuves iespēju ierobežošanu nepiederošām personām.

Nepieciešams rūpīgāk sekot līdzi savu viedo ierīču atrašanās vietai un nepieļaut, ka tās nonāk trešo personu rīcībā, kā arī jāuzstāda ierīcēm tādi autentifikācijas līdzekļi (un prasības tiem), kas nepadara ierīci brīvi pieejamu nepiederošām personām. Veiciet drošības prasību pārskatīšanu, uzstādot ierīcei vismaz divfaktoru autentifikatorus, un izveidojiet paroles, kuras ir pietiekami garas, nevar viegli uzminēt un ir zināmas tikai jums!