Lasīšanai: 1 minūte

Kā angļu valodā sauc Latvijas nepilsoņus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. aprīlī, 2023
VLADIMIRS

Labdien! Laulības apliecībā rakstīts: “Uzvārds pēc laulību noslēgšanas – vīram … LR nepilsonis.” Kā to pareizi norādīt tulkojumā angļu valodā UAE vēstniecībai? “ALIEN OF LATVIA” vai “NON-CITIZEN OF THE REPUBLIC OF LATVIA”?

A
atbild:
14. aprīlī, 2023

Likuma “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības” angļu valodas tulkojumā, kuru veicis Tulkošanas un terminoloģijas centrs, un Pilsonības likuma angļu valodas tulkojumā, kuru veicis Valsts valodas centrs, apzīmējot Latvijas nepilsoņus, tiek izmantots termins “non-citizen”. Līdz ar to rekomendējams lietot “non-citizen of Latvia” vai “non-citizen of the Republic of Latvia”.