E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28999
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Satiksme
1
2
1
2

Vai CSDD ir tiesības neļaut būt klāt tehniskās apskates laikā?

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. martā, 2023
Kristaps

Vai CSDD ir tiesības neļaut man būt klāt, kad tiek veikta mana auto pārbaude? Kāpēc man būtu jāuztic sava un ģimenes dzīvība kādam cilvēkam, kurš kaut ko dara ar manu auto? Tas noteikti pārkāpj kādas manas tiesības attiecībā uz īpašumu. Man ir jāzina, kas konkrēti tiek darīts ar manu īpašumu, lai pārliecinātos, ka ar to pēc tam var droši braukt. Man jāzina, kas tiek aiztikts, lai var dezinficēt auto “Covid-19” vai HPV u.c. gadījumā. Vai man jāuzticas nezināmam cilvēkam un jāpaļaujas, ka viss būs izdarīts pareizi, rūpīgi, tīri? Lūdzu jūs izskaidrot šo situāciju.

A
atbild:
04. aprīlī, 2023
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Mārtiņš Mālmeisters, Komunikācijas departamenta vadītājas vietnieks

Atbildē uz jūsu interesējošo jautājumu skaidrojam, ka transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis ir viens no ceļu satiksmes drošības pamatiem, tāpēc Ministru kabineta noteikumos ir precīzi transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa vērtēšanas kritēriji, kas jāievēro katram inspektoram. Tieši inspektors pēc šīm vadlīnijām izvērtēs transportlīdzekļa reālo tehnisko stāvokli un noteiks, vai ir droši ar to pārvietoties satiksmē. Klientam jāuzticas tehniskās apskates inspektoram, jo viņš savu darbu paveiks pēc augstākajiem profesionalitātes standartiem, ar rūpību pret trešās puses mantu.

CSDD lūgumam uzkavēties klientiem ārpus telpām tehniskās apskates laikā ir divi iemesli, kāpēc CSDD šādus noteikumus ieviesusi. Pirmkārt, lai gan šobrīd “Covid-19” uzliesmojums ir samazinājies un ierobežojumi valstī atcelti, infekcija nekur nav pazudusi un joprojām turpinās. Tādēļ vēl jo būtiskāk jāievēro individuāla atbildība par infekcijas izplatības ierobežošanu un ikvienam jāizvērtē riski un jāpieņem lēmumi par drošāko rīcību. Turklāt, lai rūpētos par klientu un darbinieku veselību un drošību, darba devējam ir tiesības, izvērtējot riskus, noteikt dažādus drošības pasākumus, organizējot darba pienākumu veikšanu un klientu apkalpošanu. Otrkārt, tie ir drošības riski – tehniskās apskates stacijās notiek transportlīdzekļu kustība, to celšana augšā ar pacēlājiem u. c. Lai izvairītos no nelaimes gadījumiem, CSDD lūdz klientus uzgaidīt ārpus telpām. Ja laukā ir nepatīkami laikapstākļi, klientiem ir iespēja uzgaidīt speciālās vietās stacijas iekšpusē.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 103 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas