Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kas lemj par pierādījumu pietiekamību administratīvā pārkāpuma procesā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. martā, 2023
Jurijs

Notika divu automašīnu sadursme. Policija pieņēma lēmumu, kuram es nepiekrītu. Ceļā bija vairākas vietas ar kamerām (degvielas uzpildes stacija, laimētava). Kā es varu piespiest policiju pārbaudīt ierakstus?

A
atbild:
19. aprīlī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Administratīvās atbildības likums piešķir tiesības pie atbildības saucamajai personai, cietušajam un aizskartās mantas īpašniekam izteikt lūgumus, tostarp par pierādījumu pieprasīšanu, tomēr likums neparedz pienākumu ikvienā gadījumā šādu lūgumu apmierināt, jo par pierādījumu pietiekamību, tai skaitā par to, vai ir citi apstākļi, kam ir nozīme administratīvā pārkāpuma lietas pareizā izlemšanā, lemj attiecīgā amatpersona.