Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kā samaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokļa parādu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. martā, 2023
Vija

Labdien! Pēc ienākumu deklarācijas iesniegšanas šogad esmu valstij parādā ienākuma nodokli, kas jāatmaksā. Kā veikt atmaksu? Uz kādu kontu (vai uz Valsts kasi) pārskaitīt naudu? Kas jāraksta maksājuma mērķī?

A
atbild:
14. aprīlī, 2023

Valsts ieņēmumu dienesta informācijā paskaidrots:

Iedzīvotāju ienākuma nodokli var ērti samaksāt EDS sadaļā “Maksājumi” vai arī veikt maksājumu, izmantojot internetbanku.

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir jāmaksā vienotajā nodokļu kontā.

Saņēmējs: Valsts budžets (VID), reģistrācijas Nr. 90000010008.

Saņēmēja iestāde: Valsts kase, BIC kods TRELLV22.

Konta numurs: LV33TREL1060000300000.

Vienotajā nodokļu kontā iemaksātā nauda automātiski sedz nodokļu maksājumus (pirmo sedz senāko maksājumu), tādēļ maksājuma uzdevumā norādītā informācija un papildus iesniegtie dokumenti neietekmē šo kārtību.