E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28649
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Vai sodāmība ir šķērslis iegūt ārstniecības personas sertifikātu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. februārī, 2023
Jānis

Vai sodāmība (administratīva vai krimināla) par narkotisko vielu lietošanu (ārpus darba) varētu radīt šķēršļus turpināt nodarboties ar amatu ārstniecības jomā? Vai šāda sodāmība var ietekmēt esošo sertifikātu vai tā iegūšanu savā specialitātē?

A
atbild:
20. februārī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Saskaņā ar Ārstniecības likuma 26. pantu ārstniecības personām un to darbībai ārstniecībā tiek izvirzītas vairākas prasības, tostarp attiecībā uz reģistrāciju ārstniecības personu reģistrā un sertifikāciju. Atbilstoši Ministru kabineta 2012. gada 18. decembra noteikumu Nr. 943 “Ārstniecības personu sertifikācijas kārtība” 5.4. un 5.6. apakšpunktam sertifikāciju var kārtot ārstniecības persona, kurai saskaņā ar tiesas nolēmumu vai prokurora priekšrakstu par sodu krimināllietā nav noteikta tiesību ierobežošana, atņemot tiesības nodarboties ar ārstniecību (aizliegums ir attiecināms uz laikposmu, kurā tiesību ierobežojums ir spēkā).

Ievērojot iepriekš minēto, administratīvā vai kriminālā sodāmība pati par sevi neliedz iegūt ārsta sertifikātu vai veikt resertifikāciju, ja vien krimināllietā nav noteikts ierobežojums nodarboties ar ārstniecību.

Vienlaikus vēršu uzmanību, ka Latvijas Ārstu biedrības izstrādātā Latvijas Ārstu ētikas kodeksa 1.5. apakšpunkts cita starpā noteic: “Kā profesionālā darbībā, tā privātā dzīvē ārstam jāatturas no tādas uzvedības vai rīcības, kas var apkaunot viņa profesiju.”

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 108 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas