Kā noslēgt dāvinājuma līgumu, dāvinātājiem dzīvojot ārzemēs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. februārī, 2023
Sandra

Labdien! Manam tēvam kopā ar viņa brāli pieder dzīvoklis Latvijā, taču abi pārcēlās uz dzīvi ASV. Viņi vēlas dzīvokli man uzdāvināt. Kādas darbības jāpilda, lai to nokārtotu? Vai vienam no viņiem sākumā sava daļa jāatdod otram un pēc tam man? Vai viņiem jābūt Latvijā? Paldies!

A
atbild:
17. martā, 2023

Vispirms jums ir jāsazinās ar notāru Latvijā. To var izdarīt attālināti, notāru kontakti ir pieejami šeit.

Notārs sniegs visu nepieciešamo informāciju par dzīvokļa dāvinājuma procedūru un arī par to, kurus dokumentus ir iespējams sastādīt, parakstīt attālināti, izmantojot elektronisko parakstu.

Kārtojot dzīvokļa dāvinājuma formalitātes, ir jāatceras Civillikuma 18. pantā noteiktais: “Lietu tiesību iegūšana, pārgrozīšana vai izbeigšana, ja tās attiecas uz Latvijā esošu nekustamu mantu, kā arī no tiesiskiem darījumiem izrietošas saistību tiesības, uz kuru pamata šādas lietu tiesības var iegūt, pārgrozīt vai izbeigt, formas un satura ziņā noteicamas vienīgi pēc Latvijas likuma vienalga, kādas personas un kur taisījušas attiecīgos tiesiskos darījumus. Pretēji noteikumi un formas šajos tiesiskos darījumos Latvijā nav spēkā.”