Lasīšanai: 1 minūte

Operatīvo transportlīdzekļu izmantošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. februārī, 2023
Ilze

Labdien! Pēc kāda likuma netrafarētā policija pieņem lēmumu? Vai tā drīkst piemērot divus sodus?

A
atbild:
13. februārī, 2023

Netrafarēto transportlīdzekļu izmantošana ceļu satiksmē tiek veikta saskaņā ar Ministru kabineta 1999. gada 31. augusta noteikumiem Nr. 304 “Noteikumi par operatīvajiem transportlīdzekļiem”. Savukārt lēmumu pieņemšanas tiesības izriet no likuma “Par policiju” 12. panta.

Savukārt Administratīvās atbildības likuma 22. pants nosaka:

“(1) Ja viena persona izdarījusi divus vai vairākus administratīvos pārkāpumus, administratīvo sodu piemēro par katru pārkāpumu atsevišķi.

(2) Ja ar vienu un to pašu darbību izdarīti vairāki administratīvie pārkāpumi, administratīvo sodu piemēro par katru pārkāpumu.”