TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atbrīvojumam no lauksaimniecības zemes pārdošanas ienākuma ir īpaši noteikumi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. decembrī, 2022
Māris

Labdien! Man tika izteikts piedāvājums, kurā pircējs vēlas iegādāties man piederošu (mantotu) nekustamo īpašumu (lauksaimniecības zeme ar meža zemi). Šo zemi mantoju pirms 2012. gada. Daļa no lauksaimniecības zemes tiek apstrādāta. Pircējs zemesgabalu vēlas iegādāties, lai palielinātu savu saimniecisko darbību. Piedāvājums bija 10 000 eiro apmērā. Es, protams, prasīju vairāk (12 000 eiro). Vai, pārdodot šo zemi, man būs jāmaksā 20% nodoklis?

A
atbild:
09. decembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jūsu jautājumā nav pietiekamas informācijas, lai varētu pateikt – būs vai nebūs jāmaksā nodoklis. Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, saskaņā ar kuru, pārdodot nekustamo īpašumu, no ienākuma jāmaksā 20% nodoklis, ir noteikti vairāki gadījumi, kad nodoklis nav jāmaksā, tostarp, ja pārdod vienīgo īpašumu. Turklāt 11.7 pantā ir īpaši nosacījumi, kad atbrīvojumu piemēro ienākumam no lauksaimniecības zemes pārdošanas, tostarp ņemot vērā, kas ir zemes pircējs. Uz meža zemi šis atbrīvojums neattiecas.

Par nodokļa piemērošanu individuālā situācijā jāuzzina Valsts ieņēmumu dienestā. Konsultatīvais tālrunis: 67120000.