E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27837
Lasīšanai: 3 minūtes

Vai maksas pasākumu apmeklēšana pirmsskolas izglītības iestādē ir obligāta

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. novembrī, 2022
Agnese

Labdien! Vai maksas pasākumu (leļļu teātra izrāžu) apmeklēšana pirmsskolas izglītības iestādēs ir obligāta? Mūsu pirmsskolas izglītības iestādē vecākiem pat netiek jautāts, vai viņi piekrīt, ka bērns šādu maksas pasākumu apmeklē.

A
atbild:
28. novembrī, 2022
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 716 “Noteikumi par valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām un pirmsskolas izglītības programmu paraugiem” 1. pielikuma “Pirmsskolas izglītības programmas paraugs” 8. punkta 8.5. apakšpunktā noteikts, ka, lai sasniegtu obligātā mācību satura apguves plānotos rezultātus, tā satura īstenošanu var plānot un organizēt, iekļaujot dažādus pasākumus, piemēram, tādus, kas saistīti ar valsts svētkiem, gadskārtu ieražām un tradīcijām. Tādējādi PII var rīkot bērniem dažādus pasākumus, tostarp izrādes (arī leļļu teātra izrādes).

Izglītības likuma 12. pantā noteikts, ka maksu par pirmsskolas izglītības ieguvi valsts vai pašvaldības izglītības iestādē sedz no valsts un pašvaldības budžeta, bet privātā izglītības iestāde var noteikt maksu par izglītības ieguvi.

No minētā izriet, ka pirmsskolas izglītības programmai atbilstoši pasākumi rīkojami esošā finansējuma ietvaros un vecākiem par tiem papildus nav jāmaksā.

PII papildus izglītības programmai var rīkot arī maksas pasākumus, bet tikai tādā gadījumā, kad tam ir piekrituši izglītojamo vecāki. Arī tad, kad PII padome vai pirmsskolas grupiņas izglītojamo vecāku vairākums ir atbalstījis šādu maksas pasākumu rīkošanu, katram vecākam ir tiesības atteikties no viņa bērna piedalīšanās tajā. PII savukārt nav tiesību prasīt, lai bērni pasākumu obligāti apmeklētu un viņu vecāki par to samaksātu.

Ja pasākums tiek organizēts pirmsskolas izglītības programmas īstenošanas laikā un būtībā ir mācību un audzināšanas sastāvdaļa, tad PII ir jānodrošina, ka tajā var piedalīties visi bērni, neatkarīgi no viņu ģimenes maksātspējas.

Iesakām Jums problēmu vispirms pārrunāt vecāku sapulcē, PII padomē, kā arī ar PII administrāciju. Ja neizdodas rast risinājumu, tad ar rakstisku iesniegumu varat vērsties atbilstošās pašvaldības izglītības pārvaldes iestādē vai pašvaldības domē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 176 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas