Lasīšanai: 1 minūte

Kādas sociālās garantijas ir zemessargam?

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. oktobrī, 2022
Maija Lapiņa

Vai ārrindas zemessargiem pienākas pensijas kompensācijas?

A
atbild:
13. oktobrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Zemessarga sociālās garantijas ir uzskaitītas Zemessardzes likuma 34. pantā.

Dažas no tām:

  • ja zemessargs, pildot Zemessardzes uzdevumus vai piedaloties apmācībā, guvis veselības bojājumu, viņam ir tiesības saņemt apmaksātu veselības aprūpi;
  • ja zemessargs sekmīgi piedalījies Zemessardzes uzdevumu pildīšanā un apmācību procesā vairāk par 30 dienām gadā, viņam kalendāra gada beigās var izmaksāt kompensāciju. Kompensācija nepārsniedz profesionālā dienesta karavīra mēneša algu atbilstoši zemessarga amatam noteiktajai dienesta pakāpei un zemessarga izdienai.

Likumā nav paredzēta pensijas kompensācija.