TĒMA: Ģimene

Pirms adopcijas ir aizgādības tiesību atņemšanas lēmums

J
jautā:
14. augustā, 2013
Ieva Ozola

Labdien! Mans vīrs (esam kopā 5 gadus) vēlas adoptēt manu dēlu (6 gadi), bet bioloģiskais tēvs (ar bērnu ticies trīs reizes un nekad nav rūpējies par dēlu) dzīvo UK un uz manām vēstulēm internetā neatbild. Adresi nezinu. Ko man darīt tālāk, jo vajag rakstisku piekrišanu vai atteikšanos par nodošanu adopcijai dēlu? Bāriņtiesas darbiniece saka, lai braucu pie viņa vecākiem, bet es viņa vecākus nepazīstu un viņi pat nezin par tādu mazdēlu.

A
atbild:
15. augustā, 2013
Solvita Cīrule
juriste, ģimenes tiesību speciāliste

Bērna tēva vecāki Jūsu ģimenes situācijā nav jāiesaista.

Lai uzsāktu bērna adopcijas procesu, procesuālā kārtība paredz, ka sākotnēji bērna bioloģiskajam tēvam ir jāatņem aizgādības tiesības.

Jums ir divas iespējas, kā to īstenot:

  • jāvēršas bāriņtiesā, lai tā bērna interesēs ceļ prasību tiesā par aizgādības tiesību atņemšanu bērna tēvam;
  • Jums pašai jāvēršas ar prasību tiesā par aizgādības tiesību atņemšanu bērna tēvam.