Pieļaujamā trokšņa līmenis

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. augustā, 2022
Liene

Labdien! 7 m attālumā no žoga ir novietots jūras konteiners, kuru izmantojam kā saimniecības ēku un ēdiena glabātuvi. Tā kā tas sakarst, ir izbūvēta ventilācijas sistēma, lai iekšējo temperatūru uzturētu zem 25 grādiem (sauso ēdienu, makaronus un miltus ieteicams uzglabāt temperatūrā līdz 25 grādiem). Par ventilatora radīto troksni sūdzas kaimiņš, kuram tas traucē, it īpaši naktī. Kādi ir atļautie decibeli šādiem trokšņiem? Vai kaimiņam ir pamats sūdzēties? Ja ir, kādi soda mēri var tikt piemēroti?

A
atbild:
19. augustā, 2022

Pieļaujamo trokšņu līmeni nosaka MK noteikumi Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība”, kuru 2. pielikumā “Vides trokšņa robežlielumi un to novērtēšana” noteikti pieļaujamo trokšņu robežlielumi vidē.

Tādējādi, lai nepieļautu normatīvo trokšņu robežlielumu pārsniegšanu, jums ir iespējas patstāvīgi nomērīt ventilatora radītā trokšņa līmeni un nepieciešamības gadījumā to samazināt.

Nr.
p. k.

Apbūves teritorijas izmantošanas funkcija

Trokšņa robežlielumi1

Ldiena
(dB(A))

Lvakars
(dB(A))

Lnakts
(dB(A))

1.1.

Individuālo (savrupmāju, mazstāvu vai viensētu) dzīvojamo māju, bērnu iestāžu, ārstniecības, veselības un sociālās aprūpes iestāžu apbūves teritorija.