E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27079
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1
1
1

Pieļaujamā trokšņa līmenis

J
jautā:
15. augustā, 2022
Liene

Labdien! 7 m attālumā no žoga ir novietots jūras konteiners, kuru izmantojam kā saimniecības ēku un ēdiena glabātuvi. Tā kā tas sakarst, ir izbūvēta ventilācijas sistēma, lai iekšējo temperatūru uzturētu zem 25 grādiem (sauso ēdienu, makaronus un miltus ieteicams uzglabāt temperatūrā līdz 25 grādiem). Par ventilatora radīto troksni sūdzas kaimiņš, kuram tas traucē, it īpaši naktī. Kādi ir atļautie decibeli šādiem trokšņiem? Vai kaimiņam ir pamats sūdzēties? Ja ir, kādi soda mēri var tikt piemēroti?

A
atbild:
19. augustā, 2022

Pieļaujamo trokšņu līmeni nosaka MK noteikumi Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība”, kuru 2. pielikumā “Vides trokšņa robežlielumi un to novērtēšana” noteikti pieļaujamo trokšņu robežlielumi vidē.

Tādējādi, lai nepieļautu normatīvo trokšņu robežlielumu pārsniegšanu, jums ir iespējas patstāvīgi nomērīt ventilatora radītā trokšņa līmeni un nepieciešamības gadījumā to samazināt.

Nr.
p. k.

Apbūves teritorijas izmantošanas funkcija

Trokšņa robežlielumi1

Ldiena
(dB(A))

Lvakars
(dB(A))

Lnakts
(dB(A))

1.1.

Individuālo (savrupmāju, mazstāvu vai viensētu) dzīvojamo māju, bērnu iestāžu, ārstniecības, veselības un sociālās aprūpes iestāžu apbūves teritorija.

55

50

45

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU