Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kas ir vajāšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. jūlijā, 2022
Helēna

Labdien. Kādas ir manas tiesības šādā situācijā – radiniece, ar kuru ir konflikts par īpašumu, raksta sūdzības uz manu darbavietu par mūsu konfliktu. Vai to var uzskatīt par vajāšanu?

A
atbild:
15. jūlijā, 2022

Krimināllikuma 132.1 pants “Vajāšana” nosaka:

“Par vairākkārtēju vai ilgstošu citas personas izsekošanu, novērošanu, draudu izteikšanu šai personai vai nevēlamu saziņu ar šo personu, ja tai ir bijis pamats baidīties par savu vai savu tuvinieku drošību, — ”

No rakstītā secināms, ka neviena no iepriekš minētām noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm neatbilst jūsu aprakstītajai situācijai. Tādējādi ziņu izpaušanu jūsu darba devējam nevar uzskatīt par vajāšanu Krimināllikuma izpratnē.

Šajā situācijā ir saskatāmas goda un cieņas aizskāruma pazīmes un, iespējams, jūsu personas datu prettiesiska izpaušana trešajām personām.