Tiesības uz bērna uzturlīdzekļu saņemšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. jūnijā, 2022
Zane

Šobrīd norit tiesas process par bērnu uzturlīdzekļu piedziņu no bērna tēva par labu man un bērniem. Tiek prasīti uzturlīdzekļi par pēdējo trīs gadu periodu: 200 eiro par katru bērnu mēnesī. Ja tiesas process beigsies un tiesa nolems piedzīt no tēva sakrājušos summu, un mans konts ir tiesu izpildītāja uzraudzībā (tiek ieturēta jebkura summu, kas ir lielākā par manu un manu bērnu minimālo iztiku), vai šo uztura naudu par pēdējiem trīs gadiem ieturēs tiesu izpildītājs manu parādu segšanai vai arī šī summa man būs pieejama bērnu vajadzībām? Ar bērna tēvu esam šķirti jau piecus gadus.

A
atbild:
06. jūlijā, 2022
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Līna Lontone, sabiedrisko attiecību speciāliste

Civilprocesa likuma 596. panta 5. punkts noteic, ka piedziņu nevar vērst uz  bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.

Jebkurā gadījumā ir jāsazinās ar savu tiesu izpildītāju un jāinformē par šādu situāciju laikus.