Ja bērns ceļo viens uz Krieviju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. jūnijā, 2022
Roberts

Kādi dokumenti vajadzīgi bērnam (16 gadi), vienam pašam izceļojot uz Krieviju kā tūristam?

A
atbild:
22. jūnijā, 2022

Vispirms jānorāda: ņemot vērā pret Krievijas Federāciju ieviestās starptautiskās sankcijas, iespējamo drošības situācijas pasliktināšanos, kā arī ierobežotās izbraukšanas iespējas, Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos neapmeklēt Krieviju.

Brīdinājumi ceļotājiem un aktuālā informācija par ceļošanu uz Krieviju pieejama Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Vispārējā gadījumā bērniem papildus derīgai pasei līdzi jāņem vismaz viena vecāka (Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa, ES, EEZ valsts vai Šveices pilsoņa vai personas, kurai piešķirts bezvalstnieka statuss šajās valstīs) vai aizbildņa notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai no Latvijas.

Bērnam, kurš ievietots bērnu aprūpes iestādē vai nodots audžuģimenei, līdzi jāņem bāriņtiesas lēmums par atļauju bērnam patstāvīgi izceļot no Latvijas.

Plašāka informāciju par bērnu ceļošanu ir pieejama šeit.

Latvijas pilsoņiem, ieceļojot Krievijā, nepieciešama vīza.

Informācija par ieceļošanas vīzu un tranzītvīzu saņemšanas kārtību pieejama Krievijas vēstniecības Latvijā mājaslapā.