Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Uzturēšanās ārā diennakts tumšajā laikā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. maijā, 2022
Juris

Līdz cikiem ārā drīkst uzturēties cilvēki virs 16 gadu vecuma?

A
atbild:
27. jūnijā, 2022
Oskars Rekšņa
LV portāls

Valsts policijas pārstāve Diāna Lūkina norāda, ka uz šo jautājumu atbilde meklējama Bērnu tiesību aizsardzības likuma ka 50.2 pantā.

Noteikts, ka bērnam, kurš nav sasniedzis 16 gadu vecumu, aizliegts atrasties nakts laikā publiskā vietā bez pilngadīgas personas, kura atbildīga par bērna uzraudzību, klātbūtnes. Par nakts laiku šā likuma izpratnē uzskatāms laiks no pulksten 22.00 līdz 6.00.

Attiecīgi no 16 gadu vecuma nav šāda ierobežojuma.

Tomēr arī katrai pašvaldībai var būt vēl savi saistošie noteikumi.